Законопроект про «зелені» аукціони відповідає світовому досвіду — ЄБРР

За словами представника ЄБРР, аукціони — це сучасний спосіб фінансування зеленої енергетики

У Європейському Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) вважають, що впровадження нової системи підтримки відновлюваної енергетики дозволить формувати справедливу ціну електроенергії і сприятиме становленню нового конкурентного ринку. Так заступник директора ЄБРР в Україні Марина Петров прокоментувала рішення парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу підтримати законопроект №8449, що запускає механізм «зелених аукціонів» вже з 2020 року.

За словами представника ЄБРР, аукціони — це сучасний спосіб фінансування зеленої енергетики.

«Це те, що ми бачимо практично у всіх країнах. У цьому сенсі Україна наздоганяє світовий досвід. Для нас найголовніше, що аукціони дозволяють верифікувати ціну тієї електроенергії, що буде постачатися населенню. Відповідно, дуже важливо, що це буде справедлива ціна, і що вона буде визначатися в рамках аукціонів», — завила Марина Петров.

На думку заступника директора ЄБРР в Україні, законопроект №8449 наближає Україну до європейської моделі формування тарифів.

«Механізм підтримки тарифом, заздалегідь встановленим, зіграв дуже важливу роль у створенні ринку і в Європі, і в Україні. На сьогоднішній день всі країни переходять до аукціонів. Ми дуже раді, що Україна теж це робить», — підкреслила вона.

Як повідомлялося, Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на засіданні 4 грудня проголосував за внесення на розгляд парламенту законопроекту №8449.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *