Вигідну Ахметову поправку на 3 млрд грн «протягли» через законопроект про аліменти

На офіційному сайті Верховної Ради опублікувано новину про ухвалення поправки, яку не було підтримано в сесійній залі та яка дозволить ДТЕКу Ріната Ахметова зекономити понад 3 млрд гривень на сплаті податків.

Про це повідомляє Bihus.Info.

За вигідну олігарху норму про скасування ПДВ для імпортерів обладнання відновлюваної енергетики 3 липня проголосували лише 155 депутатів з необхідних 226. Підтвердженням цьому служать інші документи, опубліковані на сайті ВР: стенограма засідання та офіційні результати голосування.

Однак скандальну поправку внесли в законопроект, що стосувався виплати аліментів, за ініціативи народного депутата з фракції «Народний фронт» Юрія Вознюка. У тексті вона з’явилася перед голосуванням закону вже в другому читанні, після проходження Комітету податкової і митної політики.

«Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання, устаткування, комплектуючих, що […] призначені для виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії», – йдеться у повідомленні Ради.

За підрахунками журналістів, таке нововведення допоможе Рінату Ахметову зекономити понад 3 млрд гривень, не сплачуючи податки із запланованої ним у наступному році закупівлі імпортного обладнання.

Текст ухваленого закону з’явиться у відкритому доступі тільки після підпису президента Петра Порошенка. Редакція Bihus.Info спрямувала запити в Апарат ВР і Адміністрацію президента з проханням пояснити, чи присутня скасована норма в тексті закону.

Раніше фракції «Народного фронту» та БПП намагались «протягнути» поправку про звільнення від оподаткування імпорту обладнання для відновлюваної енергетики через закон про захист дітей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *