Верховний Суд підтвердив законність догани заступнику Луценка

Верховний Суд задовольнив апеляційну скаргу Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і визнав законною догану, винесену заступникові генерального прокурора Юрієві Столярчуку.

Про це повідомляє Bihus.Info.

Догана була оголошена Столярчуку дисциплінарною комісією ще в листопаді 2017 року. Отримав він її за втручання у службову діяльність прокурора Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ.

Так, не будучи процесуальним керівником у провадженні й не входячи у групу прокурорів, Столярчук незаконно вивів зі справи екс-генпрокурора Віктора Пшонки і його сина Артема підозрювану в земельному рейдерстві Оксану Валешинську.

Зазначається, що напередодні закриття Столярчуком провадження сама підозрювана, перебуваючи в розшуку, кілька разів відвідувала його в ГПУ, про що свідчать відеозапис і офіційне підтвердження прокуратури.

У квітні 2018 року заступник глави ГПУ оскаржив догану в суді. Впродовж усього цього часу генеральний прокурор Юрій Луценко відмовлявся застосувати дисциплінарне стягнення, посилаючись на «скасування догани судом».

Понад те, глава ГПУ продовжував щомісяця преміювати свого заступника, хоч прокурор, який отримав догану, має бути позбавлений заохочень щонайменше на місяць.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро порушило справу проти генпрокурора Юрія Луценка і його заступника Юрія Столярчука щодо можливої організації кримінального переслідування екс-першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *