В Умані може з’явитися аеропорт за десятки мільйонів євро

В Умані Черкаської області планують провести реконструкцію військового аеродрому, перетворивши його на сучасний міжнародний аеропорт.

Така реконструкція є доцільною економічно та можливою з технічної та правової точки зору, – йдеться у висновках робочої групи розробників передпроектних пропозицій, які оприлюднив президент компанії VimesVC Ltd (Велика Британія), замовник роботи Дмитро Гільгур.

Зазначається, що реконструкція аеродрому дозволить обслуговувати літаки не лише військової, але і цивільної та бізнес-авіації. Аеропорт має взяти на себе обслуговування близько 20% від загального прогнозованого туристичного потоку. В контексті цілісної Концепції перетворень Умані реконструкція аеропорту дозволить збільшити коефіцієнт туристичного потоку від 1,5 до 2 разів.

«Якщо навіть за найбільш скромним прогнозом у нас буде коефіцієнт збільшення туристичного потоку в 1,5 рази, ми будемо мати через 3-5 років пасажирський потік через аеропорт близько 138 тисяч пасажирів на рік», – зазначив Анатолій Шенгайт, координатор з питань єврейського паломництва в Україну, головний інженер проектів, співавтор роботи.

«Зараз багато туристів не приїжджають до Умані через труднощі з дорогою. Багато хто просить, щоб такий аеропорт був побудований. Ми це обговорювали, і люди будуть готові заплатити навіть вдвічі більше за такий квиток», – розповів Гілель Коен, президент Міжнародного благодійного фонду «Ацола» (Україна-Ізраїль), співавтор роботи.Виходячи з розрахунків, розробка передпроектних пропозицій по реконструкції аеродрому Умані, техніко-економічне і правове обгрунтування займуть півроку і потребують €1,9 млн, – повідомляє UaCrisis Media Center.

Ще € 4,8 млн пілуть на підготовку завдання на проектування; топографо-геодезичні та геологічні розвідки ділянки об’єкта реконструкції; розробку проекту реконструкції аеродрому; отримання позитивного висновку держекспертизи та розробку робочої документації.

Будівництво і обладнання об’єкта можуть тривати близько двох років з інвестиціями в €65 млн. Порядку €120 тис. знадобляться для підготовки документів для реєстрації аеродрому і сертифікації, згідно з правовими та нормативними документами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *