У Порошенка та Яценюка хочуть скасувати відповідальність за незаконне збагачення

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту» хочуть скасувати кримінальну відповідальність за незаконне збагачення чиновників.

Про це повідомив Центр протидії корупції.

Законопроект №7499 ініціювали нардепи від БПП Владислав Данілін і Олександр Кірш від «Народного фронту», Геннадій Чекіта і Андрій Шинькович від БПП.

Планується не карати чиновників за придбання або передачу іншим особам майна, походження якого він не може пояснити. У разі прийняття законопроекту, кримінальні справи будуть заводити тільки на тих чиновників, які незаконно придбали майно.

Керівник юридичного відділу ЦПК Олена Щербань заявила, що наразі чиновнику загрожує від 2 до 10 років позбавлення волі за придбання майна, вартість якого не відповідає офіційним доходам його сім’ї. За новим законопроектом будуть карати лише за незаконне придбання майна — наприклад, без належного угоди або доручення від власників майна.

«Придбання державними чиновниками автомобілів і квартир, які стоять в сотні разів більше їх офіційного заробітку, якщо це зроблено офіційно, скажімо в автосалоні — не передбачатиме кримінальну відповідальність «, — зазначила Щербань.

Також законопроект легалізує приховування корупційного майна чиновників через оформлення його на третіх осіб.

У Центрі протидії корупції впевнені, що прийняття законопроекту сприятиме закриттю сотень кримінальних справ. Серед таких справа — відповідальність голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, який, за версією слідства, приховує цінне майно і елітний будинок через фіктивне розлучення, справа нардепа Євгена Дейдея, вартість нового майна якого в 4 рази перевищує доходи його сім’ї і т.д.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *