У Києві два дні тривала унікальна презентація Дрогобиччини

25 та 2Відбувся фестиваль під гаслом «Країна Франкіана – для дорослих і малих» в межах Днів Києва на площі Івана Франка.6 травня у Києві відбувся перший фестиваль «Країна Франкіана».Відбувся фестиваль під гаслом «Країна Франкіана – для дорослих і малих» в межах Днів Києва на площі Івана Франка.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу організаційного відділу виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

Фестиваль «Країна Франкіана» – унікальна презентація Дрогобиччини у серці України. Історія Дрогобича, Борислава, Нагуєвич, Східниці, сучасні туристичні маршрути, дрогобицькі сіль та медак, майстерність ковальства та гончарства, автентична музика у виконанні творчих колективів – саме такою Дрогобиччину представили киянам та гостям столиці.

 У Києві два дні тривала унікальна презентація Дрогобиччини

У Києві два дні тривала унікальна презентація Дрогобиччини

Родзинкою фестивалю буда присутність онука Івана Франка, голови правління міжнародного Фонду імені Івана Франка – Роланда Франка.

Серед почесних гостей участь в урочистому відкритті фестивалю взяв Дрогобицький міський голова Тарас Кучма.

«Іван Франко – це не просто людина, це не просто фізичний простір, а це є епоха. Я би хотів, щоб кожен відчув отой дух Франкової землі. Приїжджайте до Дрогобича, до Борислава і відчуєте й побачите, в яких умовах, де жив і творив геній Івана Франко, а також Юрій Дрогобич і багато інших людей, які прославляли Дрогобицький край», – звернувся до киян та галичан Тарас Кучма.

 У Києві два дні тривала унікальна презентація Дрогобиччини

У Києві два дні тривала унікальна презентація Дрогобиччини

Також участь у церемонії відкриття фестивалю взяв міський голова Борислава Ігор Яворський.

На завершення виступив засновник фестивалю, директор міжнародного фонду імені Івана Франка Ігор Курс. Він подякував меценатам і наголосив на важливості промоції життя і творчості Івана Франка не лише у Києві, а й в Україні. Також Ігор Курус зазначив: «Якщо б українці прислухалися до повчань Франка, то сьогодні не мали б тої біди, яка є в державі».

«Дрогобиччина – унікальний регіон, який на День Києва спільними зусиллями зробив фестиваль, присвячений собі», – наголосив Ігор Курус під час бесіди з міськими головами Дрогобича та Борислава.

Музичні твори Івана Франка звучали у виконанні Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю «Верховина». Спеціальним гостем заходу був заслужений артист України – Ігор Рудий.

Також в концертній програмі взяли участь гурт «Бориславські батяри», дівочий рок-гурт «The Sixsters», «Лабораторія джазу», акордеоніст-віртуоз Василь Клепач.

Для дорослих та дітей відбувалися майстер-класи, квести, ігри, а також ярмарок від народних майстринь. Захоплюючими були тематичний Франковий лабіринт, у якому гості заходу могли більше дізнатися про Івана Франка та виставка молодого панк-художника, коміксиста, музиканта та автора проекту #ХтоФранко (Квантовий стрибок Франка) – Влада Корнюка.

Як зазначають організатори фестивалю, особливої уваги заслуговує й кількість учасників Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра» – понад дві тисячі робіт, переможців якого – дітей від 6 до 16-ти років, нагородили під час фестивалю.

 У Києві два дні тривала унікальна презентація Дрогобиччини

У Києві два дні тривала унікальна презентація Дрогобиччини

У неділю, 26 травня, учасники фестивалю мали змогу переглянути виставу «Перехресні стежки» у театрі імені Івана Франка.

Нагадаємо, 28 травня відзначаємо 103 річницю з дня смерті Івана Яковича Франка – видатного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, ученого, громадського та політичного діяча.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *