У Болгарії закликали РФ не називати визволенням Європи боротьбу СРСР із нацизмом

Болгарська влада закликала перестати підтримувати тезу про те, що прибуття радянських військ до країни можна називати звільненням.

Про це повідомляє Радіо Свобода

Згідно з повідомленням, у Софії засудили організовану посольством Російської Федерації виставку до 75-річчя визволення Східної Європи від нацизму та попросили не підтримувати  історично сумнівну тезу про звільнення Болгарії радянською владою. 

Як зазначається, виставку було підготовано Російським історичним товариством в Болгарії.  Її відкриття заплановано на 9 вересня. Саме в цей день в 1944 році радянські війська прийшли на територію Болгарії. Слід зауважити, що це день був національним святом аж до 1989 року. 

Міністерство закордонних справ Болгарії оприлюднило офіційну заяву, де зазначено, що окрім внеску у розгром нацизму, «не слід закривати очі на те, що багнети радянської армії принесли народам у Центральній і Східній Європі півстоліття репресій, придушення громадянського сумління, тупиковий економічний розвиток і відірваність від динаміки процесів у розвинених європейських державах». 

У відповідь російське посольство у Болгарії зазначило: «Виставка до 75-річчя визволення Східної Європи від нацизму спрямована виключно на ознайомлення болгарської громадськості з архівними матеріалами з російських архівів. Багато з документів були раніше невідомі або недавно розсекречені і говорять про вирішальну роль Червоної армії в позбавленні людства від фашистської чуми … Ми дещо збентежені тим, що можна робити будь-які офіційні заяви до ознайомлення з самою експозицією». 

Також російські дипломати наголосили, що виставка ніяк не пов’язана із сучасним болгарським політичним дискурсом. 

Зазначимо, що комуністична партія є другою за величиною політичною силою в Болгарії. Прихильники політичної сили відзначають 9 вересня та покладають квіти до пам’ятника радянської армії в центрі Софії. 

Нагадаємо, у Празі облили фарбою пам’ятник радянському маршалу Конєву. Після цього районна адміністрація міста заявила, що готує лист у посольство Росії з пропозицією забрати пам’ятник.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *