Турчинов зі своїм «Собором» просить Раду не розглядати легалізацію медичного канабісу

Колишній секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олександр Турчинов та очолювана ним релігійна організація виступили проти законопроекту № 10313 про легалізацію марихуани в медичних цілях.

Звернення до спікера парламенту і депутатів Ради Турчинов опублікував у Twitter.

«Прийняття закону № 10313, яким пропонують легалізувати канабіс, сприятиме поширенню наркоманії у суспільстві. «Всеукраїнський Собор» виступив проти легалізації, культивування та обігу наркотичних засобів», — написав він.

В обох звернення, зокрема, йдеться, що «право людини на життя включає в себе і свободу від наркотичної залежності», а закон лише призведе до збільшення кількості наркозалежних серед молоді.

У зверненні також сказано, що не можна дозволити навчальним закладам та інститутам проводити наукові дослідження з канабісом, оскільки це теж призведе до «збільшення обороту наркотиків».

Нагадаємо, проект закону про медичний канабіс було передано на реєстрацію 17 травня за підписами 102 народних депутатів з різних фракцій.

Верховна Рада України зареєструвала проект «Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення фундаментального права особи на життя» 20 травня за номером 10313.

Як заявив нардеп Георгій Логвинський, процедура розгляду цього законопроекту не має аналогів в історії українського парламентаризму, оскільки є наслідком виконання прямої норми закону щодо електронної петиції, яка зібрала 25 000 підписів громадян України.

Легалізації медичного канабісу, за даними МОЗ, чекають понад 2 мільйони українців, які страждають від хронічного болю та інших розладів.

Законопроект має забезпечити науковцям умови для вивчення корисних властивостей конопель, дасть змогу фармацевтичній промисловості розробляти, досліджувати і виготовляти ліки та лікувальні препарати на їх основі, а також регулюватиме доступ пацієнтів до препаратів медичного канабісу за призначенням лікаря.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *