Томос для України: російський патріарх здивував своєю поведінкою

Російська православна церква на тлі отримання томосу про автокефалію української церкви наполегливо продовжує рухатися в бік самоізоляції.

Про це можна судити з святкової літургії патріарха Кирила, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на матеріал російської «Нової газети».

Як підкреслює видання, патріарх Кирило не зміг “зберегти мирний настрій на свято”, і вперше за десять років свого патріаршества не згадав на літургії жодного імені предстоятелів помісних православних церков, з якими російська церква знаходиться у канонічному спілкуванні.

Також зазначається, що з вересня Кирило не поминає Константинопольського патріарха Варфоломія, який вирішив дарувати автокефалію українській церкві. Але тепер він не згадав взагалі нікого. «Для православної традиції, де кожне літургійний рух наповнений величезною символікою, це означає, що глава РПЦ символічно визнав свою церкву такою, що перейшла в ізоляцію від решти «світового православ’я», – пише видання.

При цьому НГ нагадує, що під час першої літургії предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія він у присутності президента країни урочисто перерахував імена всіх предстоятелів, в тому числі й глави РПЦ Кирила. Аналогічним чином поводить себе і Константинопольська церква, яка зберегла канонічне спілкування з РПЦ «в односторонньому порядку».

Нагадаємо, томос про автокефалію Православної церкви України, який в даний момент встановили для загального огляду на території Софії Київської, незабаром відвезуть назад до Туреччини.

Нагадаємо також, що у мережі показали фото та відео з урочистого богослужіння в соборі Святої Софії в Києві, де представляли томос Вселенського патріархату про визнання канонічної автокефалії єдиної помісної Православної церкви України (ПЦУ).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *