Справа ПриватБанку: фірми Коломойського перестали платити по кредитах

Компанії минулих акціонерів ПриватБанку, зокрема Ігоря Коломойського, не платять за кредитами, які були видані до націоналізації фінустанови.

Про це в інтерв’ю виданню «Мінфін» заявила виконуюча обов’язки голови правління ПриватБанку Галина Пахачук.

«Вони (компанії колишніх акціонерів. — Ред.) не платять відсотки, практично всі компанії. В рік забюджетована сума за відсотками повинна становити від 8 до 10 млрд гривень, а ми отримали за півроку 270 млн гривень. Сума в 180 млрд гривень сьогодні не обслуговується з точки зору витрат і відсотків. Цей портфель всього обслуговується на 3-4%!» — сказала вона.

Пахачук додала, що цей кредитний портфель видавали за трьома характеристиками.

«Зміни, пов’язані з колишніми акціонерами і топ-менеджерами, видані на неринкових умовах, і видані компаніям із непрозорою структурою власності. За кожною з цих ознак є оціночне професійне судження. І мова йде не тільки про пов’язаних осіб, а й про відповідність стандартній банківській практиці, колегіальному прийнятті рішень, повноваженням і їх перевищенню. Йдеться про 93-95% кредитів, виданих юрособам, які пов’язані з екс-власниками Привату його колишнім топ-менеджментом», — розповіла в.о. голови правління банку.

«Ми подали позови до судів, зробили відповідні подання в прокуратуру, в антикорупційне бюро. І за всіма цими кредитами працюють слідчі органи», — уточнила Пахачук.

За її словами, деякі з цих «поганих» кредитів були видані в 2004 році.
«Історія довга. Іноді доводиться досліджувати історію справ із 2004 року… Але в основному сумна історія сталася в період 2012 — 2016 рік, але є і більш старі борги», — заявила представник ПриватБанку.

«(За видачу цих кредитів відповідали. — Ред.) топ-менеджери, правління, наглядова рада. Порушено кримінальні справи за фактами доведення банку до банкрутства і фінансового шахрайства. Але коментувати ці питання повинні слідчі органи», — підсумувала Пахачук.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *