Смешко розповів, що таке пункт «таємно» в указі про воєнний стан

У пункті «таємно» указу Президента України про введення воєнного стану не може бути прописано щось, що виходить за межі положень відповідного закону. Тож дуже ймовірно, що там йдеться про саму процедуру введення цього режиму.

Таку думку в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK висловив екс-голова СБУ, лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко.

Коментуючи 12 пункт «таємно» в указі Президента про введення воєнного стану, він наголосив: очевидно, там прописана пункти, що є дуже потрібними для чинної влади.

«Йдеться про елементи, які дають їй стратегічний простір щодо обмеження прав і свобод. Та це щось, що не може виходити за межі закону про воєнний стан, який є відкритим», – розповів екс-голова СБУ.

Він зазначив: не розуміє, що можна так утаємничити. Та дуже ймовірно там йдеться про саму процедуру.

«Адже в голос говориться, що ми не обсежуватимемо права, банківська система працюватиме нормально. Однак, в законі прописано, що можна конфіскувати майно, затримати людину чи ввести комендантську годину. Можна й направити людей просто на трудову повинність. Тобто, зараз говориться, що ми цього не будемо робити», – розповів Смешко.

Водночас експерт підкреслив: у законі прописані обмеження, які можна, зазвичай, вводити під час активних бойових дій.

«От, наприклад це можна було вводити на початку агресії у 2014 році. До того ж тоді це можна було впроваджувати лише на території, де йдуть бойові дії та прилеглих до неї районах. Подивіться, у нас же ж зараз половина країни живе мирним життям.  Це теж величезна проблема», – вважає Смешко.

Окрім того, на його думку це створює і психологічну проблему для наших воїнів, які «своєю кров’ю» стримали агресора.

Як повідомлялось, вчора Верховна Рада проголосували за введення воєнного стану на частині територій України. Йдеться про десять областей вздовж російського кордону, придністровської ділянки україно-молдовського кордону і вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *