Приховані причини відставки Продана

5 вересня на власній сторінці в Facebook виконуючий обов’язки голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан заявив, що подає у відставку. Причина, начебто, дуже благородна – уряд нарешті оголосив конкурс на посаду голови ДФС, а Продан хоче брати в ньому участь. «Щоб унеможливити конфлікт інтересів і будь-які спекуляції з цього приводу, вирішив попросити уряд призначити іншого виконувача обов’язків ДФС» — пише пан Продан.Приховані причини відставки Продана  Уряд не зміг відмовити родану і задовільнив обидва його прохання. М. Продана звільнено саме тоді, коли митниця перебуває під пильним оком правоохоронців (що виявилось не випадковістю !), а на місце в.о. голови ДФС призначено Олександра Власова, людину, яку ще декілька тижнів тому сам Продан відсторонив від посади начальника Одеської митниці в зв’язку із скандалом навколо контрабандиста Амінєва.
Тож що все ж таки лежить в основі таких пертурбацій в фіскальній службі? За інсайдерською інформацією, яка неодноразово просочувалась в мережу Інтернет, Генпрокуратура та СБУ активно працює по М. Продану. Його підозрюють у здійсненні злочину, зокрема у незаконному збагаченні на суму близько десятка мільярдів гривень.Приховані причини відставки Продана
Так, в колишнього очільника митниці велика кількість дорогої нерухомості, в тому числі і закордоном. Згідно з ухвалою Печерського райсуду від 9 серпня, Продан за допомогою довіреної особи Віталія Астахова придбав два об’єкта нерухомості в м. Бодрум, Туреччина вартістю в 562 тисяч доларів, що точно перевищує його офіційні доходи, навіть з урахуванням річних заощаджень.Приховані причини відставки Продана
Крім того, в наступника одіозного Романа Насірова достатньо також нерухомості та транспортних засобів, які Продан намагався приховати, записавши на близьких родичів. Зокрема, мова йде про квартиру у м. Києві, вул. Андрющенка Григорія 6-Г, кв. 277 з вартісним ремонт і меблями, вартістю близько 250 000 – 300 000 доларів США.Приховані причини відставки Продана
Також є дві квартири у м. Вінниця, бульвар Свободи, будинок 1, кв. 58-59, вартістю близько 70 000 доларів США кожна; житловий будинок у Київській обл., Києво-Святошиньскому р-он, с. Стоянка, вул. Лісова 9, вартістю понад 1 000 000 доларів США; три квартири ЖК «Французький квартал» у м Києві, вартістю, враховуючи ремонт, меблі та техніку, близько 150 000 доларів кожна.Приховані причини відставки Продана Приховані причини відставки Продана

Автопарк Мирослава Продана вийшов не небагато дешевшим. Два автомобіля «Ленд крузер 200», Mercedes-Benz  Gle 350d, Mercedes-Benz  S-350D та інші, середньою вартістю 100 000 доларів кожний, загалом до 500 000 доларів США.

Також, понад 20 млн. гривень Проданом було витрачено на придбання квартир у елітних столичних житлових комплексах, таких як «Бульвар фонтанів», ЖК  — Освіти 16, апартаменту з виходом на море у м. Одеса, вул. 13 станція Фонтану. Крім того, мільйони доларів США Проданом М.В. було інвестовано у будівництва ЖК «Набережний квартал» у м. Вінниця, який будується його командою із порушенням більшості будівельних норм та стандартів.

І як виявляється, це далеко не повний перелік маєтків та власності екс-голови Державної фіскальної служби. Загалом, за матеріалами розслідування проходить придбання Мирославом Проданом активів на суму до 12 млн. доларів США та 2,5 млн. Євро.

Завдяки добре організованому систематичному збору «мита» від представників зовнішньоекономічної діяльності, які за протекцією Продана проходили митний контроль, порушуючи всі наявні норми, та від суб’єктів господарювання, до яких за вказівкою того ж Продана не застосовувались відповідні заходи стосовно ухилення від сплати податків, Продан зумів нажити непогані статки, які забезпечать його безтурботне життя і без державної служби.

Відповідь на запитання, чому ж так різко Мирослав Продан подав у відставку, стає більш, ніж зрозумілою. А от питання щодо нового призначення на в.о. голови ДФС все ж залишається відкритим. Чому уряд поставив на посаду Власова, з особою якого пов’язанні скандальні корупційні схеми не лише на території Одещини, і стосовно якого досі не закрите службове розслідування щодо викрадення зі складських приміщень арештованих товарно-матеріальних цінностей – 37 контейнерів з не розмитненим товаром орієнтовною вартістю 150 млн. грн?

Источник: politolog.org

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *