Останні заяви Сійярто є відмінними від домовленостей між Києвом та Будапештом, – МЗС

МЗС України повідомило послу Угорщини Іштвану Ійдярто, що останні заяви глави угорського МЗС Петера Сійярто в Торонто не відповідають домовленостям, які обидві країни досягнули раніше щодо мови освіти.

Про це йшлося у розмові між тимчасовим виконувачем обов’язків міністра закордонних справ України Єгором Божком та послом Ійдярто, якого запросили на розмову після останніх заяв Сійярто, передає Європейська правда.

«Єгор Божок наголосив, що в української сторони викликали подив останні висловлювання міністра Сійярто в рамках Міжнародної конференції з питань реформ в Україні в Торонто, які не відповідають рекомендаціям Венеціанської Комісії та попереднім домовленостям», – йдеться у заяві міністерства, яка є у розпорядженні видання.

В МЗС зазначили дипломату, що Україна виконала рекомендації Венеціанської Комісії і врахувала прохання угорської сторони. Зокрема, у законі «Про забезпечення функціонування української мови як державної» враховане прохання угорської сторони про подовження перехідного періоду до 2023 року.

Єгор Божок також нагадав, що під час його візиту у травні 2019 року до Будапешта українською стороною ініційовано розробку алгоритму врегулювання неконструктивних питань в українсько-угорських відносинах.

«Відповідь на пропозиції української сторони наразі не отримано», – додали в МЗС.

Додамо, у Канаді Сійярто заявив, що експрезидент Петро Порошенко проводив антиугорську політику. А зараз Будапешт очікує дій Зеленського для «повернення прав угорської громади».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *