Окупанти Криму оголосили вирок журналісту, що критикував Росію та підтримував Україну

В окупованому Кремлем Криму так звані «правоохоронці» затримали ялтинського журналіста Євгена Гайворонського. Причина – нібито той мав наркотики. Сталося це 26 березня. Того ж дня відбувся над ним суд.

Затримання та суд над Гайворонським: деталі

Як розповіли знайомі представника ЗМІ, того ж дня над ним мав відбутися суд, передає ресурс «Крим. Реалії».

Дивіться також: Як проросійська влада Криму ліквідує незалежних журналістів

«Він мені подзвонив кілька годин тому. І дуже коротко сказав: «У мене є один дзвінок. Затримали. Закидають наркотики». Я, звісно, поставила питання, які. Він сказав: «Анабіоіди (імовірно, журналіст мав на увазі канабіноїди, що у природі зустрічаються у рослинах родини конопляних і є діючими речовинами гашишу та марихуани – 24 канал). О 15:00 за місцевим часом у мене суд. У міському суді Ялти», – зазначила знайома Гайворонського.

За інформацією місцевого ресурсу «Кримінформ», так званий «мировий суд у Ялті» розглянув протокол про адміністративне порушення та наклав на Гайворонського адміністративний арешт терміном на 12 діб.

Журналісту закидають вживання наркотиків. Як переконує видання, Гайворонський погодився пройти медогляд, і відповідно до результатів експертизи, в його організмі нібито були наркотичні речовини.

Також суд зобов’язав представника ЗМІ пройти діагностику та лікування від наркотичної залежності. Якщо він ухилитиметься від цього, йому загрожує адміністративна відповідальність. Проходитиме Гайворонський лікування у Ялтинській міській лікарні №2.

Чому Гайворонського звільнили з останнього його місця роботи

Раніше журналіст працював у кількох кримських виданнях, а останнім його місцем роботи севастопольський інформаційний сайт «Примечание». За словами представників ресурсу, він працював тут як позаштатний автор: надсилав до редакції матеріали на злободенні та гостросоціальні теми з життя Ялти, які часто допомагали знайти справедливість.

Водночас у ЗМІ кажуть, що чоловік вів досить активне життя в соціальних мережах і деякі його дописи містили критику окупаційної влади Криму. За словами редакції сайту, раніше Гайворонський називав себе патріотом Росії, але після обшуків у його квартирі, вислови журналіста різко стали проукраїнськими (кримські видання повідомляють, що він публікував в соцмережах низку матеріалів на підтримку чинної української влади та образи на адресу представників кримської та російської влади, зокрема президента Росії Володимира Путіна – 24 канал).

Крім того, у «Кримінформі» стверджують, що на засіданні суду Гайворонський пред’явив російський паспорт, хоча раніше заявляв про його знищення. Також він відмовлявся від будь-яких пояснень за фактом порушення, посилаючись на російську Конституцію.

Проросійська позиція Гайворонського щодо Криму у ефірі пропагандистського каналу: дивіться на відео з 40 секунди

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *