Назвали ознаку, яка вказує на вищий ризик смерті у наступні 10 років

Американські експерти виявили, що у людей похилого віку з поганим нюхом ризик смерті в наступні 10 років після тестування вищий, ніж в інших людей.

У дослідженні вчених з Університету штату Мічиган взяли участь 2,3 тисячі осіб у віці від 70 до 79 років, пише Annals of Internal Medicine.

Читайте також: Чому про каву потрібно забути раз і назавжди: 7 причин

В ході тесту їм запропонували ідентифікувати 12 поширених ароматів. Протягом тринадцяти років, до 2014 року, померли 1,2 тисячі добровольців.

Виявилося, що у тих, у кого результати тесту були поганими, ризик смерті протягом 10 років був на 46% вище.

Протягом 13 років цей показник був менший, оскільки життєвий цикл учасників добігав кінця, і багато хто вмирав незалежно від рівня нюху або стану здоров’я на початку дослідження.

Результати також продемонстрували, що у людей з хорошим здоров’ям втрата нюху була основною ознакою швидкого відходу з життя.

У них ймовірність смерті до десятого року дослідження була на 62% вище в порівнянні з людьми, які мають гарну здатність відчувати запах. А до 13 року дослідження цей показник сягав 40%.

Вчені пояснюють результати дослідження тим, що нейродегенеративні захворювання, наприклад, хвороба Паркінсона або деменція, що зменшують тривалість життя людини, також позначаються на здатність відчувати запахи.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *