Литва закликала країни ЄС бойкотувати російські паспорти, незаконно видані жителям ОРДЛО

Литовські дипломати прагнуть, щоб російські паспорти, видані в спрощеному порядку жителям Східної України, не визнавалися в масштабах Євросоюзу. Якщо цього досягти не вдасться, то буде вчинено односторонні заходи.

З такою заявою виступило Міністерство закордонних справ країни, повідомляє Delfi.

«В даний момент ми активно працюємо над координованою відповіддю на рівні ЄС на тривалі порушення суверенітету і територіальної цілісності України, включаючи незаконно видані Російською Федерацією документи жителям України на тимчасово окупованих Росією Донецькій і Луганській областях України», – йдеться у відповіді, наданій BNS.

Ці обговорення Литва підтвердила після того, як Естонія вирішила не визнавати російські паспорти, видані жителям Донецької та Луганської областей з 24 квітня, коли президент РФ Володимир Путін затвердив спрощений порядок надання громадянства жителям цих областей. МЗС Литви відзначає, що заклик не визнавати такі паспорти не раз декларувався в різних міжнародних форматах. «В даний момент в Брюсселі ведуться дискусії, в яких шукають способи, як технічно реалізувати скоординовану і єдину політику ЄС щодо невизнання таких паспортів», – повідомляє міністерство.

Міністерство закордонних справ Латвії заявило, що вже реалізує практику невизнання російських паспортів, виданих жителям Донецька і Луганська. Розглядаючи заяви на отримання візи, Литва приділяє особливу увагу громадянам Росії, які можуть бути резидентами Донбасу. «У випадку, якщо в посольство Литви з російським паспортом звернеться житель так званої Донецької або Луганської» народної республіки, «в Шенгенською візою йому буде відмовлено», – говориться в заяві МЗС.

За даними ООН, конфлікт в Україні вже забрав близько 13 тис. Життів.

Нагадаємо, Естонія вирішила не визнавати паспорти, видані Росією на Донбасі.

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *