Каплін: Ніякого реверсу газу нема – із вузлів у Великих Капушанах він повертається назад

Усі ігри довкола «труби» закінчаться тим, що українська ГТС – збанкрутує, а країну буквально доведуть до енергетичного колапсу.

Це заявив народний депутат України Сергій Каплін у ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK.

Михайло Чаплига звернув увагу на заяву президента РФ Путіна про те, що реверсу газу в Україні, насправді, не існує: «Це означає, що це все вигадки, що Україна бере газ по реверсу зі Словаччини, а не відбирає у транзиту до Європи. Відтак, чи готові нардепи звернутися до СБУ із заявою про державну зраду, вчинену конкретними депутатами, які голосували за відповідні закони, а також президентом України?», – запитав пан Чаплига.

«Я готовий підписати будь-яке звернення, як самостійно, так і зі своїми колегами, щоб такі факти були розслідувані. Але ще півтора роки тому я звертався до Верховної Ради і пояснював, що ніякого реверсу немає – газ із газорозподільної станції Великі Капушани повертається до України», – підкреслив Сергій Каплін.

Також депутат наголосив на серозних проблемах, які виникнуть у відносинах України з Росіє через запуск «Турецького потоку» та «Північних потоків-1 і 2».

«Нам загрожує банкрутство української ГТС, оскільки її економічна обґрунтованість роботи складає тоді, коли вона перекачує щонайменше 45 мільярдів кубів газу. Натомість всі ігри довкола «труби» закінчаться тим, що там буде проходити максимум 12-13 мільярдів кубів.

Відтак, країну буквально доводять до енергетичного колапсу. Тому проблему потрібно вирішувати в порядку кримінального переслідування, а також спільними зусиллями шукати формулу порятунку від енергетичної катастрофи», – заявив Сергій Каплін.

Як повідомлялося, голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв повідомив, що Москва почала переговори з Україною щодо продовження транзиту газу після завершення виборів.

Окрім цього, радник новообраного президента України Володимира Зеленського Олександр Данилюк вважає, що питання збереження транзиту газу РФ через територію України багато в чому залежить від позиції США щодо будівництва російського газопроводу «Північний потік-2».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *