ГПУ склала підозру слідчому РФ за «чеченську справу» проти Яценюка

Слідчий Найманов підписав постанову про арешт за відсутності у матеріалах кримінальної справи будь-яких доказів, — Новіков

Генпрокуратура склала повідомлення про підозру слідчому Слідчого комітету РФ Артуру Найманову, який сфальсифікував, так звану, чеченську справу щодо екс-прем’єра України Арсенія Яценюка, представника організації «Братство» Дмитра Корчинського і народного депутата Дмитра Яроша.  Про це заявив на прес-конференції у п’ятницю прокурор генпрокуратури Олександр Новіков, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Сьогодні складено повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 272 Кримінального кодексу за незаконне притягнення до кримінальної відповідальності, поєднане з обвинуваченням у вчиненні тяжкого злочину з фальсифікації доказів, слідчого Слідчого комітету Російської Федерації Артура Найманова»,- сказав Новіков.

За його словами, під час досудового розслідування було встановлено, що слідчий Найманов за відсутності у матеріалах кримінальної справи будь-яких доказів причетності громадян України до кримінальних злочинів підписав постанови у 2016-17 роках про притягнення як обвинувачених Яценюка, Корчинського і Яроша за частиною 2 статті 207 Кримінального кодексу Російської Федерації.

Новіков зазначив, що обвинувачення проти зазначених осіб грунтувалися на матеріалах, які навіть за російським законодавством не могли бути покладені в основу обвинувачення. «Зокрема, на момент підписання підозр навіть вироком російського суду було встановлено, що дані докази були недопустимими», — наголосив прокурор.

За його словами, ГПУ найближчим часом відправить правове доручення до правоохоронних органів РФ з тим, щоб повідомити про підозру слідчому СК РФ Артуру Найманову.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *