Британський парламент відмовився від пропозиції Джонсона про дострокові вибори

Члени палати громад Великобританії вдруге за останні дні проголосували проти проведення дострокових виборів в країні.

На підтримку дострокових виборів, які пропонувалося провести 15 жовтня, виступили 293 присутніх депутатів, проти – 46, повідомляє Інтерфакс.

Однак багато депутатів 650-місного парламенту вирішили не голосувати ні за, ні проти. Для того, щоб пропозиція прем’єр-міністра Бориса Джонсона було схвалено, його повинні були підтримати не менше двох третин членів палати громад, проте такого результату досягти не вдалося.

Минулого тижня парламент також відкинув аналогічну пропозицію уряду.

Джонсон пропонував повести вибори 15 жовтня – до запланованого на 31 жовтня крайнього терміну виходу країни з ЄС.

Перед голосуванням опозиційні партії Великобританії попереджали, що не мають наміру підтримувати пропозицію прем’єра Бориса Джонсона про дострокові вибори.

Відразу після голосування по виборах британський парламент йде на перерву до 14 жовтня. Знову проголосувати з питання дострокових виборах депутати зможуть лише після повернення, в результаті, тепер дострокові вибори у Великобританії можна буде провести не раніше кінця листопада, тобто вже після передбачуваної дати виходу Великобританії з ЄС 31 жовтня.

Пропозиція Джонсона про вибори вже виносилося на голосування 5 вересня. Як і на цей раз, тоді Джонсону було необхідно заручитися підтримкою двох третіх членів палати громад. У підсумку 5 вересня він набрав тільки 298 голосів, на 136 менше, ніж було потрібно.

Джонсон вважає, що Великобританія має потребу в дострокових виборах через те, що йому не вдалося перешкодити парламенту проголосувати проти виходу з ЄС без угоди з Брюсселем. Сам прем’єр неодноразово заявляв, що він всіма силами буде боротися за укладання угоди з ЄС, але не виключив, що готовий на Brexit без угоди.

У понеділок королева Британії Єлизавета II підписала закон, який відкладає вихід країни з ЄС у разі, якщо до 31 жовтня 2019 року не підписано угоду з Брюсселем.

Відповідно до закону, прем’єр країни Борис Джонсон повинен попросити ЄС перенести крайній термін Brexit на 31 січня 2020 року. Мета цього заходу – уникнути «жорсткого» виходу з ЄС – без двосторонньої угоди з Брюсселем.

Також нагадаємо, міністр з питань праці та пенсій Великої Британії Ембер Рудд заявила про вихід з Консервативної партії і відставку з Кабінету міністрів через позицію прем'єра Бориса Джонсона.  

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *